Olej kokosový BIO RAW VEGAN 1000ml

Olej kokosový BIO RAW VEGAN 1000ml

11178
11,86 €
S DPH Skladom u dodávateľa, dodanie 3-4 dní.

Kokosový olej v BIO a RAW kvalite, plný antioxidantov, vitamínov a minerálov.

 

Kokosový olej v BIO a RAW kvalite, plný antioxidantov, vitamínov a minerálov.

Je lisovaný za studena z dužniny zrelých kokosov, pestovaných v ekologickom poľnohospodárstve. RAW panenský kokosový olej vyrobený z fresh kokosov, procesom centrifugácie má oveľa jemnejšiu konzistenciu, arómu a chuť. Je vyrobený šetrnejšou metódou. Centrifugácia patrí medzi najšetrnejšie spôsoby výroby, dokonca sa pri tomto procese nevyvíja teplota ani nad 38°Celzia, čiže takýto kokosový olej možno klasifikovať za RAW.

Kokosový olej chrání imunitný systém a je veľmi cenný pre svoj obsah kyseliny laurovej, kaprylovej, kaprinovej alebo myristovej. Užívanie kokosového oleja má aj iné prednosti. Výborný je ako telový olej pre suchú a citlivú pokožku. Má nádhernú jemnú vôňu a ľahko sa vstrebáva. Ošetruje suchú pokožku, je i proti ekzémom a striám. Vďaka vysokému obsahu vitaminu A, C a E pôsobí ako antioxidant a spomaľuje starnutie pokožky a napomáhá hojeniu rán a jaziev. Kokosový olej môžete používať k obnove vlasovej štruktúry a uľahčuje aj rozčesávanie.

Je výbornou ingredienciou do zdravej studenej i teplej kuchyne (POZOR: tento olej je aromatický). Má lahodnú chuť a je perfektnou náhradou akýchkoľvek tukov na pečenie, varenie alebo smaženie. Neobsahuje žiadny cholesterol a neprepaluje sa. Ľudia, trpiaci alergiou na mlieko (laktózu) ho môžu používať ako náhradu masla. Kokosový olej je ľahko stráviteľný. Pri izbovej teplote zostáva v pevnom, ale mäkkom stave, tekutým sa stane až po zahriatí (nad 25°C).

Informácie o produkte, ktoré uvádzame na našej stránke sú získané z údajov, ktoré uvádza výrobca na etikete alebo sú súborom informácií z voľne dostupných informačných zdrojov a odbornej literatúry, avšak nie sú dôkazom o zdravotných a liečivých účinkoch daného produktu. Podľa nariadenia Európskej komisie č. 432/2012 sa nesmie uvádzať vplyv potravín a väčšiny ich zložiek na ľudské zdravie. Tieto informácie si však viete dohľadať z verejne dostupných zdrojov.

Kategórie
BIO
RAW
Vlastnosti
Oleje
Značka
DRAGON SUPERFOODS

Olej kokosový extra panenský*.
* z ekologického poľnohospodárstvaKrajina pôvodu:
Filipíny    
BG-BIO-16Upozorňujeme, že z dôvodu neustále sa meniacich požiadaviek na výrobu potravín a napriek našej snahe o aktualizáciu informácií k výrobkom, je potrebné pre správnosť údajov vždy skontrolovať etiketu výrobku.

Výživové hodnoty na 100ml produktu:
Energetická hodnota: 3698kJ / 900kcal
Tuky: 99,9g; z toho nenasýtené mastné kyseliny: 90,6g
Sacharidy: 0g
Vláknina: 0g
Bielkoviny: 0g
Soľ: 0g  
Upozorňujeme, že z dôvodu neustále sa meniacich požiadaviek na výrobu potravín a napriek našej snahe o aktualizáciu informácií k výrobkom, je potrebné pre správnosť údajov vždy skontrolovať etiketu výrobku.

Žiadne recenzie
Produkt bol pridaný do zoznamu želaní

Na zlepšenie našich služieb používame cookies.
O ich používaní a možnostiach nastavenia
sa môžete informovať bližšie tu.